top of page
LOGO2.png

AKADEMIA LIDERKI

 

Stworzyłyśmy Akademię Liderek na podstawie wielu rozmów, lektur i obserwacji. Zaprosiłyśmy do zostania mentorkami wspaniałe kobiety: doświadczone, mądre i empatyczne. 


Spotkania dedykujemy wszystkim kobietom, które chcą podnieść swoje liderskie kompetencje i zrobić coś dla siebie

Jeden cykl składa się z 5 wybranych warsztatowych spotkań. 

Ofertę szkoleń w ramach Akademii kierujemy przede wszystkim do instytucji, samorządów i firm. 

Jeśli chciałabyś wykupić warsztaty indywidualne - napisz do nas!

Więcej informacji: biuro@woykowska.org

1.  Przywództwo – Jak być liderką w świecie wiecznej zmiany? - Kinga Dębska 

Co oznacza dziś bycie liderką?  Jakie cechy powinna mieć liderką, która jest w stanie przekonać do swojej wizji innych? Czym różni się bycie liderką od bycia szefową? O tym będziemy rozmawiać podczas pierwszego ze spotkań. 

2. Decyzje - mądre, złe i dobre. Jak podejmować te właściwe? - Małgorzata Mrug

Podczas warsztatu będziemy przyglądać się mechanizmom, które pomagają podejmować mądre decyzje. Zastanowimy się również, co blokuje ludzi przed wzięciem odpowiedzialności za swoje decyzje i jak im pomóc, aby z większą odwagą angażowali się we współpracy.

3.  Mów swoim głosem – Paulina Kirschke

Boimy się ich jak ognia. Kiedy możemy – unikamy. Nie tylko tych dużych wystąpień, ale też mniejszych, podczas konferencji czy zebrań. Jak się do nich przygotować?
Co zrobić, żeby mówić pewnie, interesująco? A przede wszystkim, jaką samą siebie przekonać, że mogę zabrać głos, mam o czym mówić i inni chcą mnie wysłuchać?

4.  Networking. Dlaczego jest tak ważny w dzisiejszym świecie? – Agata Grenda

Czy budowania sieci kontaktów można się nauczyć? I jak robić to w czasach pandemii, stanu niepewności i lęku przez aktywnym powrotem do życia społecznego? I dlaczego kobiety wydają się być w przegranej pozycji?

Czy znasz swoje zasoby jeśli chodzi o krąg kontaktów? Czy diagnozowałaś kiedyś sieć kontaktów, którą posiadasz i czy wiesz jak sięgnąć do niej podczas kryzysu? I jak przynieść wsparcie innym? Czy płeć jest dla ciebie przeszkodą w skutecznym networkingu?

Podczas warsztatu sprawdzisz swoje zasoby, przyjrzysz się w jaki sposób dobierasz partnerów w swoim zawodowym życiu. Chciałabym aby ten praktyczny webinar pokazał Ci jak można budować relacje, nie udając jednocześnie kogoś, kim wydaje ci się, że otoczenie chciałoby Cię widzieć. I jak cieszyć się z każdej nowej znajomości.

5. Neurobiologia a przywództwo – Joanna Ossowska-Rodziewicz

… czyli jak wykorzystać moc neuroplastyczności, aby maksymalizować wyniki osobiste i organizacyjne. Żyjemy w świecie VUCA*, czyli podlegającym częstym zmianom, niepewnym, złożonym i niejednoznacznym. Jest to szczególne wyzwanie dla liderów i liderek, którzy muszą odznaczać się dużą odpornością i zwinnością. Warsztat, na który chce Cię zaprosić pokaże w jaki sposób zmiana myślenia i zachowań może poprawić Twoje wyniki zarówno w kontekście osobistym, jak i zawodowym. Podczas kursu wyjaśnię, jak wykorzystując neuroplastyczność można przeprojektować swój mózg oraz organizację, aby zoptymalizować działania a zatem być bardziej skuteczną, zwinną i odporną. Wyjdziesz z najnowszą wiedzą na temat praktycznego zastosowania neurobiologii w biznesie, z zestawem narzędzi oraz przemyśleń, które zmotywują Cię do wprowadzania realnych zmian.

 

*VUCA – akronim od angielskich słów V = zmienność (ang. volatility); U = niepewność (C = złożoność (ang. complexity); A = niejednoznaczność (ang. ambiguity);

6. Syndrom oszustki – czyli kiedy się zorientują, że wcale nie jestem taka dobra - dr Marta Mazurek

Szklany sufit to nie jedyna bariera, na którą napotykamy w swojej karierze. Są szklane klify i lepkie podłogi, a także on - syndrom oszustki. Podczas webinarium dowiesz się, czym jest i skąd się bierze to zjawisko oraz w jaki sposób się przejawia. Niemałą rolę w jego umocnieniu pełnią techniki dominacji stosowane w hierarchicznych układach, które bywają wzmocnieniem zamkniętej na kobiety kultury organizacji. Podczas webinarium dowiesz się:

 

1. Czym jest i skąd się bierze syndrom oszustki.

 

2. Czym są techniki dominacji i jak je rozpoznać.

 

3. Jakie strategie mogą być skuteczne w radzeniu sobie z nimi.

7.  Bądź wolna, gdy pracujesz i gdy pragniesz od tego odpocząć – Sabina Sadecka

To będzie warsztat o wolności. Wolności robienia tego, co sprawia nam przyjemność, daje poczucie sprawczości i samorealizacji, nawet jeśli na przeszkodzie stają nasze własne myśli (i komentarze ludzi wokół). To będzie warsztat o rozkwitaniu, które jest możliwe tylko wtedy, gdy ułożymy sobie w sposób nam sprzyjający relację z samymi sobą. 

 

Zastanowimy się wspólnie, o co mamy się troszczyć BARDZIEJ, a o co warto byłoby troszczyć się MNIEJ. Będziemy też tropić krytyczne głosy w naszej głowie i zastanawiać się, czy musimy zawsze wchodzić z nimi w dyskusję. Będziemy oglądać wszystkie blokady, jakie stanąć mogą między nami a naszym pełnym, spełnionym, wartościowym życiem.

 

Nie da się egzystencjalnie kwitnąć, jeśli nie pozwolimy sobie czasami odpocząć. Podczas warsztatu przyjrzymy się zatem również naszym rytmom mobilizacji i regenerowania się, naszym zdrowym (i destrukcyjnym) nawykom związanym z naszym work-life balance. 

 

To warsztat, który nauczy nas odróżniać witalność od przebodźcowania, wypoczywanie od unikania, akceptację od rezygnacji i ożywcze zaangażowanie w sprawy dla nas najważniejsze na świecie od perfekcjonizmu.

8. Konflikt. Jak go docenić? I jak mediować?– Katarzyna Dworaczyk

Jak docenić konflikt, skąd się bierze, kim w nim jesteśmy i jakie mamy możliwości?

 

Przyjrzymy się praktycznym narzędziom, które zamiast iść na wojnę i stracić energię na przepychanki pozwalają zbudować kontakt z rozmówcą (w pracy, w domu, z partnerem, dziećmi, teściową) i zadbać o satysfakcjonującą kooperację. Zobaczymy co i dlaczego mówimy, jakie znaczenie w konflikcie ma usłyszenie siebie nawzajem i w jaki sposób wspiera to znalezienie porozumienia.

9. Jak cię widzą tak cię traktują. Czyli 5 razy tak i 5 razy nie w wizerunku – Kasia Kałek Dekert

Minimalizm, klasyka, elegancja, podkreślenie zalet i ukrycie niedoskonałości – o tym Kasia opowie Wam przede wszystkim. Ale doda też, dlaczego na co dzień nie warto stawiać na blichtr i przepych, kiedy można a kiedy nie używać krzykliwych kolorów i jak dopasować makijaż do miejsca i sytuacji.

bottom of page