
NASZ TEAM

Małgorzata Mrug
Od 22 lat jest aktywna zawodowo. Przez 13 lat pracowała na stanowiskach menedżerskich. Swoje doświadczenie czerpie z bardzo różnych branż i kultur organizacyjnych, począwszy od jednej z największych korporacji spożywczych, po prywatną firmę telekomunikacyjną sektora MŚP. Jest absolwentką Wydziału Nauk Społecznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Posiada uprawnienia pedagogiczne do kształcenia w zakresie wiedzy o społeczeństwie i przedsiębiorczości. Podyplomowo kształciła się w zakresie psychologii zarządzania, mediacji i negocjacji oraz zarządzania wartością klienta. Ukończyła Akademię Trenera na WSB w Poznaniu. Jest certyfikowany coachem ICC, a także Akredytowanym konsultantem Insights Discovery, Insights Navigator, Discovery Full Circle, TTI Success Insights oraz Extended DISC.

Paulina Kirschke
Dziennikarka, reporterka, wydawczyni, autorka programów telewizyjnych. Pracowała m.in. jako dziennikarka w Telewizji WTK, Radio RMI, Telewizji Biznes, Polsat News. Współpracowała z Głosem Wielkopolskim, Gazetą Wyborczą i Akademickim Studio Filmowym. Przez ostatnie lata związana z PR.
Zorganizowała i prowadziła wiele konferencji i eventów - m.in. Wielkopolskie Forum Szerokopasmowe, konferencje dotyczące Partnerstwa Publiczno-Prywatnego i E-zdrowia.
Prowadzi Fundację im. Julii Woykowskiej oraz podcasty: Kobiety Jak Rakiety.

Agata Grenda
Przez 15 lat menedżerka kultury i projektów międzynarodowych, specjalizująca się w dyplomacji publicznej – była wicedyrektorką, a następnie dyrektorką Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku, przez cztery lata szefowała też Departamentowi Kultury w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.
Obecnie prowadzi własną firmę Grenda Produkcja. Kultury, w której łączy pracę dla kultury i biznesu w obszarze PR, produkcji, copywritingu, fundrisingu i warsztatów. Wśród jej klientów znaleźli się m.in.: Miasto Poznań, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, agencja V5 Group (dla Grupy Tubądzin), FANDOM, Estrada Poznańska, Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu, festiwal Jazz Juniors, portal lubimyczytac.pl i inni.
Od dwóch lat prowadzi warsztaty z budowania i pielęgnowania sieci kontaktów pt. „Mam plecy i nie zawaham się ich użyć”, a także warsztaty z zakresu savoir vivre i etykiety w biznesie i instytucjach oraz zagadnień związanych z zarządzaniem kulturą.

Joanna Ossowska-Rodziewicz
Inżynierka z wykształcenia i przedsiębiorczyni z wyboru i zamiłowania. Jest absolwentką Politechniki Poznańskiej oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. W 2008 ukończyła studia doktoranckie na SGH w Warszawie, a w roku 2015 studia Executive MBA, realizowane przez Aalto University School of Business w Helsinkach oraz WSB w Poznaniu.
Absolwentka nowatorskiego Singularity University w Silicon Valley, który powołali światowi wizjonerzy: Peter H. Diamandis i dr Ray Kurzweil. Uniwersytet prowadzony przy współpracy z NASA i Google jest miejscem kształtowania liderów z międzynarodowych środowisk.
Jest współzałożycielką technologicznej firmy FIBARO produkującej urządzenia do bezprzewodowego inteligentnego domu i współwłaścicielką agencji marketingowej OMI Media House oraz inwestorką w projektach deweloperskich.
NIedawno powołała do życia nową organizację skoncentrowaną na produkcji zestawów edukacyjnych z zakresu STEM (Science Technology Engineering, Mathematics) dla dzieci wczesnoszkolnych SmartBee. W ramach tej idei chce zmienić postrzeganie nauki przez dzieci i rodziców jako trudnej i wymagającej dziedziny. Zależy jej szczególnie na aktywizacji dziewczynek i jak najwcześniejszym wprowadzeniu ich w meandry nauk ścisłych.

Marta Mazurek
Radna Miasta Poznania, specjalistka ds. polityki równości i różnorodności w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, przewodnicząca Zespołu ds. polityki równości i różnorodności powołanego przez prezydenta Poznania. Do samorządu weszła po wielu latach pracy akademickiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, gdzie m.in. wykładała na poznańskich gender studies oraz współkoordynowała największy w Polsce projekt badawczy dotyczący podręczników szkolnych pt. „Gender w podręcznikach”. Jako pierwsza w historii Poznania pełnomocniczka prezydenta ds. przeciwdziałania wykluczeniom przyczyniła się do zmiany mapy miasta, w którym w 2018 r. 26 ulic i placów otrzymało swoje patronki. W uznaniu za to Poznań znalazł się wśród 13 miast europejskich "Gender Equal Cities"(2019 r.). Z jej inicjatywy systemowo realizowane są zajęcia z edukacji antydyskryminacyjnej w poznańskich szkołach finansowane z budżetu Wydziału Oświaty.

Sabina Sadecka
Psycholożka, psychoterapeutka, nauczycielka psychologii i psychoterapii. Od lat popularyzuje rzetelną wiedzę psychologiczną - poprzez założony przez nią wraz z Marią Sitarską portal opsychologii.pl, pisanie dla ogólnopolskich czasopism i eksperckie audycje (jest częstym gościem m.in. audycji “Problem z głowy” i “Mała czarna” na antenie Radio Poznań). Uczy terapii akceptacji i zaangażowania w całej Polsce (ostatnio również coraz częściej online). Specjalizuje się w terapii traumy i tym kawałkiem swojej wiedzy dzieli się na warsztatach, wykładach i pisząc o nim w różnorakich artykułach. Uczy psychologii studentów SWPS w Poznaniu. Ma swój prywatny gabinet w Poznaniu, na Sołaczu

Katarzyna Dworaczyk
Od momentu, kiedy poznała "Porozumienie bez Przemocy" Marshalla Rosenberga wprowadza je do swojego życia; w pracy, na szkoleniach, w rodzinie. Od 2013 jest certyfikowaną mediatorką. Do zawodu trenerki przygotowała się w Akademii Trenerów Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Warszawie.
Od trzech lat prowadzi warsztaty i wykłady, przedstawiając własny model towarzyszenia w konflikcie.
Pracuje jako terapeutka metodą Systemu Wewnętrznej Rodziny (IFS). Fascynują ją interakcje między ludźmi, mediacje zewnętrzne i wewnętrzne. Wierzy, że czasem warto wybrać bycie szczęśliwym, zamiast posiadania racji.

gościni specjalna:
Kinga Dębska
Reżyserka, scenarzystka, pisarka i dokumentalistka. Jej dwa najgłośniejsze filmy to „Moje córki krowy” i „Zabawa, Zabawa”. Kinga z czułością przygląda się swoim bohaterkom, zarówno tym z filmów dokumentalnych, jak i fabularnych. Często stawia je w trudnych sytuacjach, jakby sprawdzała: która wyjdzie z życiowej pułapki o własnych siłach, a która się podda.
Reżyser to wciąż – stereotypowo – męskie zajęcie, kobiet wykonywujących ten zawód jest zaledwie kilkanaście procent. Reżyserki to prawdziwe liderki – mają wizję, do której muszą przekonać nie tylko aktorów i aktorki, ale też wszystkich innych ludzi pracujących na planie. No i przede wszystkim – producentów, który podejmuje decyzję, czy film opłaca się robić.

Katarzyna Kałek-Dekert
Katarzyna łączy wiele umiejętności. Jest architektką wnętrz, PR-owcem oraz dyplomowaną wizażystką. To wszystko sprawia, że jak nikt inny potrafi spojrzeć na każdą z nas i wydobyć to, co w nas najciekawsze.
Od kilkunastu lat zajmuje się szeroko pojętym wizażem. Pracuje na planach zdjęciowych, sesjach fotograficznych. Ogromny nacisk kładzie na pracę z klientem indywidualnym. Maluje, układa włosy, prowadzi szkolenia z nauki makijażu. Wierzy, że najważniejsze, to czuć się dobrze w swoim ciele - i do tego właśnie przekonuje wszystkie kobiety.